2020 Yılının En İyi Reklam Filmleri

Feb 25
Drag to resize
Bugün Lost&Found olarak 2020 yılının en çok dikkat çeken reklam filmlerini senin için derledik. Senin de aklında kalan reklam filmleri varsa, bizimle paylaş. Keyifli izlemeler. 

1) Nike - You Can't Stop Us (Bizi Durduramazsınız) Reklamı

Nike, pandeminin ilk zamanlarında insanlara evde kalmaları konusunda uyarı yaparak COVID-19'un yarattığı yeni gerçeklik algısına tepki veren ilk markalardan biriydi. Daha sonra Mayıs ayında, pandemiden büyük darbe alan spor dünyasında oluşan ruhani yorgunlukla mücadele etmek amacıyla basketbol efsanesi Lebron James'in anlattığı bir video yaptı. Aşağıdaki video ise 24 farklı spor dalından 53 sporcunun çarpıcı şekilde montajlanmasıyla sporun birleştirici gücüne dikkat çekiyor.

2) Getir - Bir Siparişten Ne Çıkar?

Pandeminin başlamasıyla hepimiz evlere kapandık. Virüsün insandan insana geçtiği konusunda hepimiz hemfikirdik. Ancak yemekten virüs bulaşır mıydı, peki ya çay bardağından? Bu gibi soruları cevaplayan uzmanlar net cevaplar veremediler ve virüsten en fazla zarar gören sektörlerden biri de yeme-içme sektörü oldu. İşte bu dönemde, Getir'in gelirleri yok olma noktasına gelen ancak giderleri aynı kalan esnaflara "Yanındayız" mesajı veren reklamını biz çok beğendik.

3) Koç Holding - Yaşıyor

10 Kasım'da ruhumuza işleyen kampanyalara imza atan Koç Holding, bu kez ilk defa bir dönem filmiyle karşımıza çıkıyor. Film, 11 Kasım 1938 sabahı bir gazete satıcısı çocuğun yaşadıklarına odaklanıyor ve izleyenlere “Yaşıyor” mesajını, bu hikâye üzerinden aktarıyor. İzlerken tüylerimiz diken diken oldu. Atamızı saygı ve minnetle anıyor, Koç Holding'i tebrik ediyoruz.

4) THY - Super Bowl

Tüm dünyanın nefesini tutarak izlediği çok az sayıda olay vardır. 4 senede bir gerçekleşen Dünya Kupası finalleri, Messi ve Ronaldo'lu El Classico maçları ve NBA Finalleri ülkemizde de ilgiyle takip edilen spor etkinlikleri. Ancak ülkemizde dünyada olduğu kadar ilgi çekmese de, tüm dünyada en çok izlenen spor olaylarından biri de Super Bowl organizasyonudur. Bu platformda reklam vermek de çok prestijli iş. Reklamı izlerken bizler gurur duyduk. Bakalım siz beğenecek misiniz?

5) Mc Donalds - Night Workers

Pandemi döneminde evlere kapanmamızla beraber deyim yerindeyse mesai saati kavramı anlamını yitirdi. Haftasonu yasakları, sokağa çıkma kısıtlamaları derken evde olmakla müsait olmak kavramını birbirine iyice karıştıran işverenler, her an çalışan insanlar yaratmaya başladı. McDonald’s yeni reklam filmi “Night Workers”da gece vardiyasında çalışan insanlara dikkat çekiyor ve siz uyanıksanız biz de uyanığınız diyor.  

Drag to resize
Eğer reklam ajanslarının büyülü dünyasını keşfetmek istersen, hemen Pazarlama 101'e kaydol. Merak ettiğin her şeyi öğrenmeye başla. Üstelik Pazarlama 101 tamamen ücretsiz ve sertifikalı!
Created with