Dropshipping Nedir?

Mar 2
Dropshipping, yani stoksuz e-ticaret, ürünlerin stoklanmadan satılmasını sağlayan bir e-ticaret iş modelidir. Shopify Dropshipping sayesinde, düşük riskli bir yaklaşım ile ürün fikirlerini test edebilir, ve sana en çok kar getirecek olan ürünü bulabilirsin. Ayrıca, depo masrafı ve dükkan kirası gibi maliyetleri düşünmene de gerek yok!

Dropshipping Nasıl Yapılır?

Tüketiciler e-ticaret sitesine girdiklerinde listelediğiniz ürünleri görebilir ve bu ürünleri satın alabilir. İşin arka planında ise sen, sana gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirerek ürünün tüketiciye gönderilmesini sağlarsın. 

Dropshipping ile standart perakende modeli arasındaki en önemli fark, bu yöntemde satış yapan kişinin herhangi bir stok bulundurmamasıdır. Bunun yerine satıcı, ürünü bir başka kişiden alır. Bu kişi genellikle bir toptancı ya da üretici olur. Satıcı siparişi üçüncü partiden alır ve doğrudan müşteriye gönderir. Ürünü görmez.

Dropshipping sana ait olmayan bir malı kendi karını ekleyerek satmaktır. İlk söylenildiğinde yasa dışı gibi gelebilir, başkasının malını onun izni ile satmak yüz yılardır toptancılar ve tüccarlar arasında süregelen ticaret yöntemlerinden bir tanesidir.

Neden Shopify?

Shopify dünyanın önde gelen e-ticaret altyapılarından birisi, bu duruma gelmelerinde dropshipping iş modelinin payı da çok büyük. Kuruluş aşamasından bu yana bireysel girişimcileri ve satıcıları destekleyen Shopify, bugün 1 milyondan fazla kişiden oluşan büyük bir e-ticaret ekosistemine sahip.

Kazanmaya Hemen Başla!

Lost&Found Shopify Dropshipping'in ABC'sini senin için hazırladı. A'dan Z'ye Dropshipping Eğitimi, senin platformunda yayında. Üstelik her zamanki gibi ücretsiz! 

Created with